Nedir Bu Otomatik Saatler?

Otomatik Saat - 2020-03-15 20:40:56

Günümüzde en popüler mekanik saatler arasında, otomatik sarma saatleri olarak bilinen otomatik saatler bu...

Günümüzde en popüler mekanik saatler arasında, otomatik sarma saatleri olarak bilinen otomatik saatler bulunur. Modern otomatik saatler, saatin ana yayını saran yarı dairesel bir rotoru çevirmek için kullanıcının kolunun doğal hareketini kullanır ve manuel sargıyı gereksiz hale getirir. Tam dolu bir kol saati genellikle iki gün boyunca çalışacak kadar enerji depoladığından, çoğu otomatik saat durağan olsa bile gece boyunca çalışmaya devam edecektir. Sonuç olarak en kaliteli otomatik saatler pillere veya harici enerjiye ihtiyaç duymadan çalışmaya devam edecektir.

 

Otomatik Saatlerin Gelişimi

Modern otomatik saatler ilk çıkan modellere göre pek çok avantaja sahiptiler. Mevcut tasarımlar salınım yapan rotor tarafından tamamen sarıldıktan sonra, ana yayın kopmasına engel olan kayan bir ana yay kullanarak aşırı sarmalamayı önler. Günümüzün otomatik saatleri kendi başına 35 saate kadar çalışabildikleri için sahibinin bileklerinde iken hiç durmayacakmış hissi uyandırabilmektedir.

Son yıllarda, otomatik quartz saatler de geliştirildi. Bu tasarımlar, bir kondansatör vasıtasıyla küçük bir elektrik jeneratörünü döndürmek için titreşen ağırlığı kullanıyor. Otomatik quartz saatler de diğer otomatik saatler gibi pillere gerek kalmadan saatinin doğruluğunu sağlayabilmektedirler.

 

 

 

  • Otomatik Saat
  • Otomatik mekanizma
  • Kurmalı Saat
  • Otomatik
  • Otomatik Saat
Bizi takip et: